اقتصاد و سرمایه گذاری ، کارآفرینی
اقتصاد ، سرمایه گذاری ، کار آفرینی
 
 

بشیر گنبدی قائم مقام وزیر راه در امور بین‌الملل با بیان اینکه هدف این گردهمایی توجه ویژه به مسئله حمل و نقل است در منطقه جنوب غرب آسیا و آسیای مرکزی گفت: لازم است تا تلاش‌هایی برای عملیاتی کردن توان بالقوه‌ای که در این منطقه در زمینه حمل و نقل وجود دارد انجام شود.

وی گفت: انجام این امر موجب توسعه تجارت و رشد اقتصادی و رفاه مردم خواهد شد.

گنبدی اظهار داشت: علی‌رغم وجود جمعیت قابل توجهی از دنیا در این بخش که حدود 2 میلیارد نفر را تشکیل می‌دهد سهم تجارت بین‌المللی در این منطقه 6 درصد است که بسیار پایین است و این نشان می‌دهد که ظرفیت‌های بزرگی برای ترانزیت در این منطقه وجود دارد.

قائم مقام وزیر راه در امور بین‌‌الملل گفت: علی‌رغم وجود این پتانسیل‌ها کشورهای محصور در خشکی، ناکافی بودن میزان سرمایه‌گذاری در زیربناها و نبود شبکه‌های منسجم پیوسته و ... هزینه‌های تجارت منطقه‌ای و درون منطقه‌ای افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: تقویت ارتباطات منطقه‌ای حمل و نقل منجر به تسهیل ترانزیت خواهد شد.

گنبدی گفت: رسیدن به چنین اهدافی تنها از طریق عملیاتی کردن کریدورهای زمینی، سرمایه‌گذاری گسترده در توسعه زیربناها و استفاده از تکنولوژی‌های روز برای تسهیل امور مرزی و ... امکان‌پذیر خواهد بود.

قائم مقام وزیر راه در امور بین‌‌الملل افزود: هدف این نشست تدوین یک طرح جامع است و این طرح می‌تواند به شفاف‌سازی عمق وضعیت ارتباطات حمل و نقل منطقه‌ای جنوب و جنوب غرب آسیا کمک کند.

نوع مطلب :
برچسب ها : سرمایه گذاری، زیر بنا، حمل و نقل، سرمایه گزاری حمل و نقل،
لینک های مرتبط :
درباره سایت


این سایت در زمینه اقتصاد و سرمایه گذاری و کار آفرینی فعالیت دارد.
آدرس اصلی سایت : investin-hor.ir

جستجو

آمار سایت
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات